Washington 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jim Young)
 
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v stredu povedal, že Washington bude pokračovať v uplatňovaní sankcií voči Severnej Kórei, až kým sa nedosiahne denuklearizácia režimu, informovala agentúra Jonhap

Na snímke Mike Pompeo

Pompeo to oznámil v písomnom vyjadrení adresovanom americkému Kongresu pred tým, ako na jeho pôde vystúpil s cieľom prediskutovať návrh na rozpočet ministerstva zahraničia na rok 2020.
“Naša diplomatická snaha smerom ku konečnej a úplne overenej denuklearizácii Severnej Kórey, je najúspešnejšia zo všetkých, ktoré sme doteraz podnikli,” oznámil Pompeo rozpočtovému výboru.
Spojené štáty podľa Pompeových slov ostávajú verné svojmu cieľu a rozpočet im umožní, aby pokračovali v diplomatickom úsilí a v plnení a presadzovaní sankcií, až kým nedosiahnu svoj cieľ.
Americký prezident Donald Trump sa so severokórejským lídrom Kim Čong-unom stretol na dvoch summitoch, cieľom ktorých bolo dohodnúť sa na zastavení severokórejského jadrového programu výmenou za ústupky v oblasti ekonomických sankcií.
Druhý summit Trump-Kim, ktorý sa konal 27. a 28. februára vo vietnamskej metropole Hanoj, sa skončil predčasne. Americký prezident podľa vlastných slov rokovania opustil vo chvíli, keď severokórejský vodca údajne žiadal úplné zrušenie amerických sankcií uvalených na KĽDR.
 
Príspevok Pompeo: USA ponechajú sankcie voči Severnej Kórei až do denuklearizácie zobrazený najskôr Hlavné správy.