Washington 10. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sait Serkan Gurbuz)

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo sa na budúci týždeň stretne v Rusku s prezidentom Vladimirom Putinom na rokovaniach na najvyššej oficiálnej úrovni medzi týmito veľmocami za ostatných 10 mesiacov. Informoval o tom v piatok americký rezort zahraničných vecí

Na snímke Mike Pompeo

Pompeo sa stretne s Putinom v utorok v čiernomorskom letovisku Soči po zástavke v Moskve, uviedlo americké ministerstvo podľa agentúry AFP.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v utorok oznámila, že Pompeo navštívi budúci týždeň Rusko a bude rokovať s tamojším šéfom diplomacie Sergejom Lavrovom.

Obaja už spolu rokovali v pondelok počas zasadnutia Arktickej rady v severnom Fínsku.

Pompeo cez víkend skritizoval Rusko za “agresívne konanie” v regióne Arktídy, ktorý je bohatý na nerastné suroviny. Takisto uviedol, že “Rusi musia odísť” z Venezuely, zmietajúcej sa v politickej aj hospodárskej kríze.

Lavrov sa po pondelkových rozhovoroch s Pompeom odmietol vyjadriť k “politickým vyhláseniam, ktoré boli vyslovené verejne s cieľom vytvoriť určitý efekt”. “Sústreďujeme sa na skutočné témy,” vysvetlil Lavrov a diskusie označil za “veľmi dobré a konštruktívne”.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj