Ammán 30. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)
 
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v pondelok uviedol, že riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu zostáva prioritou administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, i keď podľa neho nie je hlavnou príčinou nestability na Blízkom východe. Píše o tom agentúra AP.

Na snímke Mike Pompeo

Pompeo, ktorý je na návšteve Jordánska, tiež vyzval Palestínčanov, aby obnovili mierové rozhovory s Izraelom, pričom dodal že Spojené štáty sú otvorené riešeniu založenom na princípe dvoch štátov – izraelského a palestínskeho -, ktoré zároveň označil za “pravdepodobný výsledok”.
Americký minister zahraničných vecí však odmietol kritizovať Izrael za jeho zásahy proti demonštrantom na hraniciach židovského štátu s pásmom Gazy, kde za posledný mesiac pri streľbe ostrou muníciou zahynuli desiatky Palestínčanov a ďalšie stovky utrpeli zranenia.
Podľa Pompea Spojené štáty “plne podporujú” právo Izraela brániť sa. Počas dvojdňovej návštevy Izraela a Jordánska sa Pompeo nestretol s nijakými palestínskymi predstaviteľmi.
 
Príspevok Pompeo: Mier medzi Izraelom a Palestínčanmi je prioritou Trumpovej vlády zobrazený najskôr Hlavné správy.