Poltorak: Čoskoro opäť vyšleme vojenské lode cez Kerčský prieliv

Minsk 7. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)
 
Ukrajinské ministerstvo obrany varovalo v piatok Rusko, že čoskoro opäť vyšle vojenské lode cez Kerčský prieliv, kde ruské sily pred dvoma týždňami napadli a zajali tri ukrajinské plavidlá aj s posádkami

Na snímke ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak

Ukrajina reagovala zavedením 30-dňového stanného práva, opatrenia, ku ktorému nepristúpila ani v reakcii na anexiu Krymu či rozsiahle boje s proruskými separatistami na východe svojho územia v rokoch 2014 až 2015. V rámci stanného práva Ukrajina posilnila svoje sily na hraniciach s Ruskom a povolala záložníkov na cvičenia.
Ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak v piatok novinárom povedal, že jeho krajina plánuje už čoskoro vyslať vojenské lode cez Kerčský prieliv, “v opačnom prípade bude Rusko úplne okupovať Azovské more”. Ukrajina má prístavy tak v Čiernom, ako aj Azovskom mori, ktoré spája Kerčský prieliv oddeľujúci Krym od Ruska.
Viac než 140 lodí uviazlo v piatok na oboch stranách prielivu v dôsledku rozsiahlych kontrol a zdržiavania zo strany Ruska. Informovala o tom ukrajinská pohraničná stráž. Rusko obvinila z vytvárania zápchy s cieľom zabrániť ukrajinským lodiam v plavbe.
 
Príspevok Poltorak: Čoskoro opäť vyšleme vojenské lode cez Kerčský prieliv zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)