Poľský Senát obmedzil nedeľný predaj

Varšava 17. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Alik Keplicz)

Horná komora poľského parlamentu (Senát) schválila pozmeňovacie návrhy k zákonu, ktorý obmedzuje nedeľný predaj. Okrem iného špecifikovala otázky súvisiace s nedeľným predajom v kvetinárstvach, pekárňach a cukrárňach. Návrh zákona sa spolu s pozmeňujúcimi návrhmi teraz vráti do dolnej komory – Sejmu
Na snímke poľská premiérka Beata Szydlová

Senátori navrhli rad pozmeňujúcich návrhov počas piatkového (15.12.) zasadnutia Výboru pre národné hospodárstvo a inovácie. Senát schválil zmeny, ktoré špecifikujú predaja v kvetinárstvach, pekárňach a cukrárňach.
Osobitné výnimky sa majú vzťahovať aj na priamy predaj rýb z lodí alebo na mieste v prístavoch. Senátori boli tiež proti zákazu nedeľného predaja vo vojenských zariadeniach.
Podľa návrhu zákona, ktorý Sejm schválil 24. novembra, od 1. marca 2018 budú môcť byť obchody v Poľsku otvorené len dve nedele v mesiaci, v roku 2019 iba jednu nedeľu a od roku 2020 bude nedeľný predaj úplne zakázaný s výnimkou siedmich nedelí do roka: dve pred Vianocami, jedna pred Veľkou nocou a posledné nedele v januári, apríli, júni a auguste.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)