Varšava 31. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Czarek Sokolowski)

Západné sankcie voči Rusku by mali byť zachované až do úplného obnovenia územnej celistvosti Ukrajiny. Vyhlásil to v sobotu na spoločnej tlačovej konferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským vo Varšave jeho poľský náprotivok Andrzej Duda

Na snímke vpravo poľský prezident Andrzej Duda a a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Podľa agentúry Ukrinform Duda taktiež poznamenal, že prípadná výmena väzňov medzi Ukrajinou a Ruskom by mohla byť dobrým krokom na vyriešenie krízy na východe Ukrajiny. Takisto zdôraznil, že urovnanie historických sporov medzi Poľskom a Ukrajinou je pre poľskú stranu “zásadné”.

“Varšava podporuje a bude podporovať Ukrajinu v jej zbližovaní s EÚ a NATO a podporuje vnútorné demokratické transformácie a reformy v krajine,” uviedol ďalej Duda. Poďakoval sa ukrajinskému prezidentovi za sobotňajšiu účasť na pamätných udalostiach vo Varšave pri príležitosti 80. výročia vypuknutia druhej svetovej vojny.

Poľský prezident taktiež uviedol, že jeho krajina sa teší na rozvoj dopravnej a hraničnej infraštruktúry, čím sa prehĺbi obchodný obrat medzi Poľskom a Ukrajinou.

Zdôraznil, že poľská strana preskúma možnosť zvýšenia počtu kontrolných stanovíšť na poľsko-ukrajinskej hranici, ako aj možnosť rozvoja dopravných spojení, najmä pozdĺž riek Južný Bug a Dnester.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj