Varšava 14. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poľský premiér Mateusz Morawiecki sľúbil v utorok zavedenie prísnejších trestov pre osoby, ktoré sa dopustili sexuálneho zneužitia maloletých. Morawiecki sa takto podľa agentúry AP vyjadril v reakcii na nový dokumentárny film o pedofilných kňazoch, ktorý bol zverejnený cez víkend a pobúril katolícke Poľsko

Na snímke premiér Poľska Mateusz Morawiecki

Dokument s názvom Tylko nie mów nikomu (Len to nikomu nehovor) bol v sobotu zverejnený na platforme Youtube a aktuálne má už takmer 12 miliónov zhliadnutí. Zdesenie, že zneužívanie, ktorého sa dopúšťali kňazi, bolo podľa neho údajne kryté cirkvou, je teraz výzvou pre pravicovú vládu, ktorá má blízko práve ku katolíckej cirkvi.

Predseda vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski pritom len nedávno hovoril o “útoku” na cirkev, keď sa objavili snahy o potlačenie jej beztrestnosti, pripomína AP.

Premiér Morawiecki v utorok povedal, že jeho vláda pripravila legislatívu, ktorá bude oveľa prísnejšie trestať “zvrhlé a nechutné” pedofilné činy.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj