Varšava 8. júla 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Czarek Sokolowski)

Výtržnosti počas summitu krajín G20 v Hamburgu nasvedčujú, že Európa je naozaj dvojrýchlostná, pričom západná Európa má zjavne nižšiu rýchlosť než Poľsko, ktoré počas vrcholnej schôdzky predstaviteľov dvanástich krajín Trojmoria s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vo štvrtok vo Varšave dokázalo zabezpečiť poriadok. Vyhlásil to v piatok poľský minister Mariusz Blaszczak
Poľský minister vnútra Mariusz Blaszczak

“Fakticky tu máme dvojrýchlostnú Európu. Rýchlosť sme ukázali v Poľsku, ktoré je pohostinnou a bezpečnou krajinou. Prezidenta Spojených štátov sme tu privítali veľmi srdečne. Avšak to, čo sa deje v nemeckom Hamburgu – výtržnosti, násilnícke skupiny a horiace autá – to je tá Európa druhej rýchlosti,” vyhlásil poľský minister pre rozhlasovú stanicu PR24.
Podľa šéfa poľského rezortu vnútra sa jeho krajina ohľadne bezpečnosti líši od krajín západnej Európy. Dodal, že v Nemecku v poslednom čase dochádza k teroristickým útokom, Francúzsko zaviedlo po atentátoch výnimočný stav a v Bruseli si nemožno nevšimnúť vojenské hliadky s puškami.
Výtržnosti počas demonštrácií proti summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu sa v noci na dnes zintenzívnili. Policajné zložky zasiahli po tom, čo demonštranti zapálili barikády a začali rozbíjať v meste výklady. Zranenia počas výtržností v Hamburgu utrpelo takmer 200 policajtov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.