Krakov 19. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Domenico Stinellis)
 
Už v minulosti sa niektorí poľskí kňazi zviditeľnili kritikou pomerov vo Vatikáne, či príliš liberálnych vyjadrení pápeža Františka. Minulý týždeň vyvolal rôznorodé reakcie známy krakovský kňaz Edward Staniek, ktorý verejne poukázal na”chyby a zlé chápanie milosrdenstva” zo strany pápeža. Informuje o tom český portál Novinky.cz či Local.it ale aj viaceré poľské médiá

Na snímke pápež František

Poľský kňaz, vysokoškolský profesor a bývalý rektor kňazského seminára v Krakove, za hlavné dôvody modlitby označil, že hlava katolíckej cirkvi podporuje migráciu moslimov, o ktorých na rozdiel od Poliakov nič nevie. Takisto vraj politika pápeža otvára cirkev pre rozvedených, gayov a pre pokleslých hriešnikov, banalizovaním ich hriechu, čím sa protiví božím prikázaniam.
Staniekovi je však vyčítaný fakt, že v modlitbe spomenul aj “skorú smrť” pápeža Františka  Kňaz Staniek nazval pápeža “cudzím prvkom v katolíckej cirkvi”, ktorý nepočúva hlas Ježiša Krista. “Autoritu nemožno získať umelo, k nej treba dorásť. V katolíckej cirkvi je jedinou autoritou Kristus, nie pápež, hierarcha, predstavený,” vyhlásil duchovný a vrúcne sa modlil k Bohu a prosil o” Františkov odchod do otcovho domu “, teda o rýchlu a šťastnú smrť, upozornil v nedeľu portál Natemat.pl.
Staniek konkrétne uviedol: “Modlím sa za múdrosť pre pápeža, za jeho srdce otvorené Duchu Svätému, a ak sa tak nestane, tak sa modlím za jeho rýchly odchod do Domu Otca. Vždy sa môžem modliť k Bohu za jeho šťastnú smrť, pretože šťastná smrť je veľká milosť,” dodal kňaz.
Verejný prejav kňaza sa nepáčil niektorým vysoko postaveným cirkevným hodnostárom. Podľa poľských médii vyjadrenie Stanieka znepokojilo krakovského arcibiskupa Marka Jedraszewskeho. Ten kvôli kontroverznej modlitbe vyjadril v osobitnom vyhlásení svoju “bolesť a žiaľ”.
 
Príspevok Poľský kňaz pobúril modlitbou za skorú šťastnú smrť pápeža: Ak sa jeho srdce neotvorí múdrosti Ducha Svätého, modlím sa za jeho rýchly odchod do domu Otca zobrazený najskôr Hlavné správy.