Praha 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Mary Altaffer)
 
Poľský minister vnútra chce odstúpiť od globálnej dohody OSN o migrácii, pretože podporuje nelegálnu migráciu a ohrozuje bezpečnosť krajiny. Nie je to dôvod na zamyslenie aj v Česku?

Ilustračné foto

Minister vnútra Poľska Joachim Brudziński predloží premiérovi návrh odstúpenia od globálnej dohody OSN o migrácii tento rok v decembri. Podľa ministra dohoda podporuje nelegálnu migráciu, informuje agentúra Reuters.
Správa nezostala bez povšimnutia ani v Česku. “Najskôr USA, potom Maďarsko, teraz snáď Poľsko. Dúfam, že za mesiac to odmietne aj ČR,” napísal na svojej stránke na Facebooku poslanec Zdeněk Ondráček.

V septembri 2016 193 členov OSN schválilo text dohody, ktorá má zlepšiť medzinárodné riešenie utečeneckej krízy. Od dokumentu však už minulý rok odstúpili Spojené štáty. Tento rok procedúru odchodu z dohody začalo Maďarsko. Česká republika svoje stanovisko k dohode vyjadrí počas konferencie v decembri.
Dokument má byť v decembri podpísaný v marockom Marakéši, ale ako informuje Epoch Times, získava si však čoraz viac kritikov. Po USA, Maďarsku a Austrálii ho odmietajú už aj Dánsko aj Rakúsko. (viac v článku).
 
Príspevok Poľsku, Dánsku a Rakúsku sa otvárajú oči pri dohohe OSN o migrácii. Je teraz Česko na rade? zobrazený najskôr Hlavné správy.