Varšava 25. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)
 
Námestník riaditeľa oddelenia ekonomickej analýzy poľskej Národnej banky Jacek Kotlowski informoval, že do konca roka 2020 má na poľský pracovný trh prísť na 300 tisíc Ukrajincov ročne. Denník Obozrevatel píše, že vysoko postavený úradník poznamenal, že pre túto prognózu existuje dosť rizikových faktorov, vrátane vízovej politiky EÚ a politickej situácie na Ukrajine.

Ilustračné foto

Do konca roku 2020 očakáva poľský pracovný trh na 300 tisíc Ukrajincov. Na tlačovej konferencii to oznámil námestník riaditeľa oddelenia ekonomickej analýzy poľskej Národnej banky Jacek Kotlowski.
Úradník povedal, že sa počet ukrajinských občanov na poľskom trhu zvyšuje, ale tempo rastu sa spomalilo: špička bola zaznamenaná v rokoch 2016-2017.
Najpravdepodobnejší scenár poľskej Národnej banky počíta s 200-300 tisíc ľuďmi ročne. Kotlowski zdôraznil, že pre túto predpoveď existuje dosť rizikových faktorov, najmä vízová politika krajín EÚ a situácia na Ukrajine.
Podľa prieskumu Národnej banky má nedostatok pracujúcich na poľskom trhu práce činiť do roku 2050 približne 10,6 milióna ľudí vo veku 18-44 rokov.
 
Príspevok Poľsko očakáva nápor ukrajinských pracovných migrantov zobrazený najskôr Hlavné správy.