Londýn 21. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
Veľká Británia a Poľsko sa dohodli, že od leta začnú širšie konzultácie, aby mohli čeliť nepriateľským činnostiam Ruska, uvádza vo vyhlásení britského ministerstva zahraničných vecí, ktoré má k dispozícii Sputnik, o výsledkoch rokovaní medzi Poľskom a Britániou

Na snímke britský šéf diplomacie Jeremy Hunt

Dnes sme sa dohodli na pokračovaní v rade kľúčových sfér vrátane štartu konzultácií od začiatku budúceho roka o kybernetickej bezpečnosti a ohľadom Ruska, tiež bolo konštatované spoločné želanie urobiť NATO efektívnym inštrumentom pre odrážanie týchto výziev, uvádza sa vo vyhlásení britského ministerstva zahraničia na čele s ministrom Jeremym Huntom.
Podľa výsledkov stretnutí sa obe strany rozhodli posilniť svoje partnerstvo vo sfére kybernetickej bezpečnosti, aby bolo možné zabezpečiť tvrdú odpoveď na nepriateľskú činnosť iných krajín. Konzultácie o kybernetickej bezpečnosti sa začnú začiatkom budúceho roka,píše správa ministerstva.
Strany sa tiež dohodli na rozšírení konzultácií ohľadom Ruska.
Obe krajiny sa dohodli na širších konzultáciách vo veci Ruska od začiatku leta budúceho roka. Ich cieľom bude výmena informácií a zvýšenie povedomia o tom, čo prebieha v regióne, čo umožní zabezpečiť efektívnejšiu medzinárodnú odpoveď na nepriateľské aktivity zo strany Ruska a veľkú ochranu krajín východného partnerstva pred nepriateľskými činnosťami iných štátov,vyhlásilo britské ministerstvo zahraničia.
Veľká Británia a Poľsko sa tiež dohodli na dodržiavaní reforiem NATO.
 
Príspevok Poľsko a Británia sa dohodli na rozšírení dialógu, aby mohli čeliť Rusku zobrazený najskôr Hlavné správy.