Krym 4. februára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Alexander F. Yuan, File)

Portál rusvesna reaguje na skutočnosť, podľa ktorej na Kryme existuje skupina západných firiem, podporovaná západnými politikmi, ktorá odmieta politiku protiruských sankcií. Informáciu potvrdil Dmitrij Polonskij, vicepremiér krymskej vlády
Ilustračné foto

Prednedávnom  Pavel Klimkin, hlava Ministerstva zahraničných vecí Ukrajiny informoval, že viaceré nemecké spoločnosti, najmä Volkswagen a Adidas, ponímajú Krym ako súčasť Ruska a na Kryme sa plne aktivizujú. Pavel Klimkin pohrozil, že Ukrajina vyvinie všetko úsilie na to, aby tieto spoločnosti z Krymu vytlačila politickými a právnickými metódami. Podľa Klimkina, ukrajinské úrady pripravujú odvetné kroky proti nemeckým spoločnostiam pôsobiacim na Kryme, tieto spoločnosti nedodržujú politiku sankcií  Európskej únie.
“Je dosť ťažké oddeliť od seba biznis a politiku. Každému je jasné, že veľký biznis je prepojený s veľkou politikou. Veľký biznis pracuje vždy tam, kde mu je výhodné pracovať. To, že západné spoločnosti pokračujú vo svojom pôsobení na Kryme, hovorí o tom, že im je jednoducho výhodné na Kryme pôsobiť a nemienia sa vzdať svojich klientov z politických dôvodov. Túto dynamiku vývoja vzťahov vidieť vidieť nielen u nemeckých spoločností na Kryme, ale aj u iných spoločností. Veľké spoločnosti odmietajú sankcie, oni chcú pracovať a dosahovať zisky. Ľudia majú záujem o ich tovar a služby, politici dokážu tieto skutočnosti len veľmi ťažko preraziť ideologicky a politicky motivovanými činmi,” uviedol  Dmitrij Polonskij.
Podľa Polonského, západné spoločnosti nezastavia svoj biznis len kvôli ambíciam úzkej skupiny západných politikov. Podľa Polonského sa čoskoro na Krym vrátia aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa v roku 2014 zľakli sankcií a politického nátlaku a priestor Krymu opustili.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.