Slovensko 7. marca 2018 (HSP/Foto:screenshot videa)

Politológ Michal Horský v rozhovore pre Parlamentné listy zhodnotil udalosti posledných dní, zvlášť vystúpenia opozičných poslancov, ktoré predvádzajú v médiach.

Podla Michala Horského sa vyšetrovanie vraždy novinára a jeho snúbenice  zmenilo na nástroj politického boja.
„Politická opozícia celé dva roky od volieb vedie akúsi kampaň, ako keby voľby neprestali, a tá kampaň obsahuje len insinuácie, škandály a prešľapy vládnej koalície. Netvrdím, že nie sú, ale nie v takom rozmedzí a takej forme. Okrem toho, kto opozícii bráni konštruktívne riešiť politické agendy? Preto sa špecializuje na oslovenie emócií a nie racionálne riešenia.“
Michal Horský si myslí, že prezident by mal byť nadstranícky, a má oslovovať všetkých relevantných účastníkov, to znamená aj  účastníkov vládnej koalície. Keď ich úplne vynechá a prikloní sa k opozícii, tak stráca silu objektivity a nadstraníckosti.
Podla Horského hlavní lídri opozície stavajú svoju politiku na tom, že vyhľadávajú len škandály a osočovanie politických konkurentov. To im berie všetok čas namiesto toho, aby vybavovali svoju politickú agendu. Povedia si, načo robiť viac, keď stačí neprávom upodozrievať na to, aby strana v opozícii mala 10 percent. Tieto dva fakty otravujú obyvateľstvo, infikujú ho negatívnymi emóciami a pod politikou sa už nerozumie normálna zastupiteľská demokracia a liberálna politika. Pod politikou si dnes ľudia predstavujú, že ide o to, kto vytiahne viac škandálov, ktoré médiá zaznamenajú a pripíšu či odpíšu percentá tej či onej strane. Z toho vyplýva, že si opoziční politici neuvedomujú, že nevytvárajú politickú agendu, ale robia v jednom kuse vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov a dodávam, že aj katov, ale katov vlastných politických ašpirácií.
Na záver ešte Michal Horský zhodnotil televízny  duel medzi Luciou Nicholsonovou a Róbertom Kaliňákom v nedeľnej diskusnej relácii o ktorom povedal:
„To, čo som v nedeľu videl na televíznej obrazovke v relácii O 5 minút 12 v takzvanom dialógu medzi ministrom vnútra a pani podpredsedníčkou parlamentu, tak to bol antropologický škandál ženstva. Nevedel som si predstaviť, že žena dokáže vyprodukovať toľko arogancie, hrubosti a vtieravosti, a to priamo na obrazovke. Čo všetko bola pravda a nepravda, to sa neodvážim analyzovať, ale zo spôsobu, akým konala pani Nicholsonová, sa mi zdvíha žalúdok.“