Praha 21. septembra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Český konzervatívny politológ a filozof a spisovateľ Alexander Tomský bol poradcom Margaret Thatcherovej a v súčasnosti patrí ku kritikom projektu Európskej únie. Toto zoskupenie v minulosti pomenoval ako sci-fi projekt, ktorý musí skončiť tragédiou. V nedávnom rozhovore pre Český rozhlas uviedol, že celý internet je plný státisícami dezinformácií z rôznych zdrojov, pričom médiá a politici hovoria len o údajných dezinformáciách z ruských zdrojov.

Na snímke Alexander Tomský

Tomský počas rozhovoru v Českom rozhlase uviedol, že dezinformácie sú v Európe šírené z rôznych strán. Redaktorka na to kontrovala, že podľa mnohých expertov sú najnebezpečnejšie dezinformácie šírené Ruskom. “To neviem, tým chcem povedať, že si to nemyslím,” povedal Alexander Tomský s tým, že podľa neho je dezinformácií všade obrovské množstvo najrôznejšieho druhu. “Je to doslova chaos a hlavne na internete,” dodal.
Je podľa neho “úplné šialenstvo” koľko dezinformácií sa nachádza na webe v podobe rôznych súkromných blogov, ktoré šíria neoverené správy a konšpirácie. “Ruské dezinformácie sú len súčasťou tisícov, státisícov defzinformácií na webe z množstva rôznych zdrojov,” podotkol.
Dezinformácie podľa neho hlása aj politická korektnosť. “Dnes tu máme napríklad veľký škandál okolo protestov v Chemnitzi a podobne. Video zverejnené v médiách k týmto protestom bolo zrejme podvrhom extrémnej ľavicovej skupiny. Čiže tento fenomén máme všade, či už je to extrémna pravica či ľavica,” vysvetlil politológ.
Dodal, že kauza je podľa neho škandálom pre Nemecko. “Krajina je pod obrovským tlakom vládnucich strán, ktoré sa zlúčili v jednu ideológiu. Súčasné Nemecko je tragédia!” uviedol Tomský.
 

 
 
Príspevok Politológ Alexander Tomský: “Dezinformácie sú všade, hlása ich aj politická korektnosť” zobrazený najskôr Hlavné správy.