Keď sa dievčatá z miestneho klubu zo štvortisícovej obce z juhu Francúzska (neďaleko Perpignanu) zjavili na trávniku v dresoch práve s týmto sponzorom, vyvolali razom veľkú dávku pohoršenia. „Také čosi nemôžeme akceptovať. Hodnoty takého sponzora sú od tých športových vzdialené desaťtisíc svetelných míľ,“ rozčuľoval sa šéf miestnej samosprávy Robert Olive. „Navyše, klub má aj juniorské družstvo a nie je vôbec v poriadku, ak by mal odovzdávať ďalej posolstvo tohto typu,“ soptil Olive.

Riaditeľ klubu Alain Clement má však opačný názor. „Dievčatá na tom schuti zasmiali. S nosením takýchto dresov nemajú žiaden problém,“ cituje jeho slová britský The Sun.

Dresy pritom nie sú zďaleka nové. „Dostali sme ich od riaditeľa podniku už dávno a teraz sme nemali inú možnosť, ako si ich obliecť. Politici nemajú vôbec predstavu ako funguje amatérsky klub. Tak nech nám dajú peniaze oni, keď sa im náš prístup nepáči. Sme malý klub a nehľadíme na to odkiaľ dotácie prichádzajú.“ tvrdí.

Samotný erotický podnik, ktorý sa rozhodol sponzorovať futbal, sídli v katalánskom meste La Jonquera. V blízkosti francúzsko-španielskych hraníc. Zákazníci v ňom majú k dispozícii 101 samostatných izieb. Sieť zamestnávala ešte pred siedmimi rokmi zhruba 1800 prostitútok.