Viedeň 16. februára 2019 (HSP/Roman Bedmár/Foto:SITA/AP-Alastair Gran)
 
Autorom takéhoto hanebného a urážlivo difamujúceho označenia rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza je popredný korutánsky SPÖ politik Hannes Köberl, ktorý to uviedol pred krátkym časom na sociálnej sieti.

Na snímke Sebastian Kurz

Hannes Köberl to vyjadril nasledovne: „Kurz ist Nobelhure der Neonazis“.
Predtým uviedol na sociálnych sieťach ešte tieto riadky: „Len z čistého oportunizmu robí Kurz a jeho strana štvavú politiku proti utečencom a cudzincom. Dali extrémnej pravici k dispozícii políciu, armádu i bezpečnostné služby….“
Köberl akoby si nechcel uvedomiť, že veľká väčšina Rakúšanov si želala práve vládu, ktorá je teraz vo Viedni. A navyše, Kurz má ako kancelár najvyššie preferencie u obyvateľstva od čias Bruna Kreiskeho.
Na takýto difamujúci primitivizmus neprišla od Sebastiana Kurza žiadna reakcia. Je príliš inteligentný a rozvážny na to, aby sa spustil na takú absolútne nízku úroveň.
Reagoval ale generálny sekretár ÖVP Karl Nehammer: „Týmto bol dosiahnutý najnižší bod nízkosti vo vyjadrovaní politika. Pýtam sa, kedy sa konečne Pamela Rendi-Wagnerová, šéfka SPÖ prebudí zo svojho hlbokého zimného spánku a pri takýchto škandáloch tvrdo zakročí, alebo či to bolo s jej súhlasom a bude podobné akcie naďalej podporovať?“
Mať na čele štátu takú vynikajúcu a múdru osobnosť, akou je Sebastian Kurz, je len zbožným želaním väčšiny Nemcov i Francúzov a predpokladám, že aj veľkej  väčšiny Slovákov.
Roman Bednár
 
Príspevok Politik z SPÖ: Kancelár Kurz je elitná prostitútka neonacistov zobrazený najskôr Hlavné správy.