Dar es Salaam 22. mája 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Khalil Senosi))

Vysoko postavený politik vyvolal v piatok vyzval obyvateľov Tanzánie k oslavám s tým, že koronavírusová pandémia sa v tejto krajine skončila. Uviedla to BBC

Ilustračné foto

Paul Makonda, regionálny komisár obchodnej metropoly Dar es Salaam, vyzval občanov, aby túto skutočnosť v nedeľu oslavovali v uliciach. Dokonca avizoval, ktoré obchody budú mať až 80-percetné zľavy, aby si mohli na oslavy kúpiť nové oblečenie.

Tanzánijský prezident John Magufuli vyzval obyvateľov, aby sa až do nedele modlili na prejav vďaky za údajné zníženie počtu prípadov.
Opozičný poslanec Zitto Kabwe tento krok kritizoval a uviedol, že nie je pravda, že počet prípadov nákazy v krajine klesá.

Práve tanzánijský prezident však pred časom prišiel na zaujímavú skutočnosť, keď laboratóriám poslal vzorky kráv, či ovocia (s tým, že ide o ľudské vzorky, pozn. red.) a výsledky z laboratória aj u týchto hovorili o pozitivite na Covid-19. O tejto kuriozite informovala aj agentúra Reuters. (Písali sme o tom TU)

Už 14. mája veľvyslanectvo USA v tejto východoafrickej krajine varovalo, že tamojšie nemocnice sú ochromené „exponenciálnym nárastom“ prípadov ochorenia COVID-19 spôsobovaného novým koronavírusom. Riziko nákazy je „mimoriadne vysoké“ v Dar es Salaame a jeho okolí.

Tanzánia už tri týždne nezverejňuje počty nakazených ani úmrtí na ochorenie COVID-19. Naposledy hlásili tanzánijské úrady 509 prípadov nákazy a 21 úmrtí.

Zdroj