Bratislava 14. mája 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Flemming Holm Bergholdt)
 
Súčasťou druhej májovej nedele je tradične oslava Medzinárodného dňa matiek, na ktorý nezabudli ani viacerí politici.

Ilustračné foto

 
Premiér Peter Pellegrini na svoju mamu nezabudol a na sociálnej sieti uviedol: “Je jedno koľko máme rokov a akú máme prácu. Pre naše mamy sme a vždy budeme ich synovia a dcéry, o ktoré sa s láskou starajú.” Svojej mame poďakoval za dlhoročnú podporu a lásku: “Mami, ďakujem za všetko čo si pre mňa za všetky tie roky urobila. Ďakujem že si.”

 
“Nielen dnešný deň by sme mali našim mamám hovoriť, čo pre nás znamenajú, ako ich ľúbime…” Napísal ku včerajšiemu sviatku líder národniarov Andrej Danko, ktorý dodal: “Naše mamy si zaslúžia úctu, rešpekt, našu lásku. Nezabudnite dnes na vaše maminy, zaslúžia si našu pozornosť.”

 
Úž skôr sa ku dňu matiek vyjadril aj Boris Kollár, zakladateľ parlamentného hnutia Sme rodina, ktorý vo videu vyhlásil: “Mnohí ľudia často nemajú čas na svoje rodiny. Napríklad aj sa hanbím, za to, že som svoju maminu nevidel dva týždne. Tak zoberiem kvetinky, idem ju pozrieť, dám jej pusu a poviem jej, že ju ľúbim. Chcel by som k tomu vyzvať aj ostatných,” povedal Kollár vo videu na Facebooku.

 
Poslankyňa Veronika Remišová sa tiež pridala k politikom, ktorí upozornili na milý sviatok. “Dnes je Deň matiek. Všetkým mamám ďakujem, že sa s láskou a obetavosťou starajú o to najcennejšie čo na Slovensku máme – deti. Zo srdca ďakujem.”
 

 
Richard Raši, ktorý po rekonštrukcii vlády zaujal post podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu uviedol: “Každá mama si zaslúži úctu, uznanie, poďakovanie. Dnes je nádherný Deň matiek, kedy hovoríme zaslúžene pekné slová ženám, ktoré nám dali život, vychovali nás, stáli pri nás v ťažkých chvíľach. Nezabúdajme na to celý rok a vážme si ich každý deň. Ja som mojej mamke dnes priniesol kyticu a vzal som ju na spoločný rodinný obed. Prajem všetkým mamkám aj babkám všetko najlepšie.”

 
Svojej mame poďakoval aj Jaroslav Paška z SNS. “Mami, ďakujem, že tu pre nás si,” napísal na sociálnej sieti.
 

 
Príspevok Politici ku Dňu matiek: “Naše mamy si zaslúžia poďakovanie, úctu, rešpekt a lásku” zobrazený najskôr Hlavné správy.