Phoenix 22. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Eric Risberg)
 
Moment, ako ženu prešlo a zabilo experimentálne autonómne vozidlo (bez vodiča) taxislužby Uber, bol zachytený aj palubnou videokamerou

Ilustračné foto

Video zobrazuje nedeľnú nočnú jazdu autonómneho vozidla značky Volvo XC90 v štvrti Tempe arizonského hlavného mesta Phoenix.
Kamera zaregistrovala ženu prechádzajúcu s bicyklom krížom cez cestu mimo priechodu pre chodcov, ale autu sa nepodarilo v predstihu zastaviť a narazilo do ženy. Video zamrzne a končí tesne pred nárazom, aby sa nezobrazil koniec incidentu, ktorého obeťou je Elaine Herzbergová vo veku 49 rokov.

Druhý segment videozáznamu bol už zverejnený oddelením polície v Tempe v štáte Arizona, v ktorom záložný vodič auta sa neustále pozerá na niečo dole, akiste na palubnú dosku, ženu spozoruje príliš neskoro a zjavne zúri a vykrikuje.
Hoci presné špecifiká technológie nie sú známe, autonómne vozidlá zvyčajne používajú kombináciu senzorov vrátane radaru na identifikáciu objektov okolo vozidla vrátane možných prekážok v dosahu. Zatiaľ čo kamery nemusia fungovať správne v tme, radar však áno. Odborníci oslovení agentúrou Reuters sa teda pýtajú, prečo senzory nezaznamenali pohyb na ceste pred vozidlom.
Po tomto incidente spoločnosť Uber pozastavila svoj program testovania autonómnych taxíkov a Národná rada pre bezpečnosť dopravy začala vyšetrovanie.
 
Príspevok Polícia zverejnila video, ako vozidlo Uber bez vodiča narazilo do ženy zobrazený najskôr Hlavné správy.