Bratislava 19. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Policajný vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie v prípade pádu lampy na kreslá sudcu Najvyššieho súdu (NS) SR Štefana Harabina a jeho právneho zástupcu v máji 2016. TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.
Sudca Najvyššieho súdu Štefani Harabin.

“Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru po vykonaní všetkých procesných úkonov, aj podľa pokynov dozorujúceho prokurátora, dňa 13. septembra 2017 trestné stíhanie zastavil,“ povedal Wäldl pre TASR.
Polícia tento prípad vyšetrovala ako zločin úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu.
Policajný vyšetrovateľ v kauze najprv vydal uznesenie o odmietnutí veci, ktoré mu však prokurátor zrušil. Polícia tak v januári 2017 začala trestné stíhanie vo veci.
V máji 2016 spadla zo stropu v pojednávacej miestnosti sklenená časť svietidla priamo na kreslá Harabina a jeho právneho zástupcu. Tí vtedy nesedeli na svojich miestach. Miestnosť bola v tom čase prázdna a sklený kryt lampy sa po páde rozbil. Niekoľko dní po udalosti požiadal Harabin predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), aby z postu ministra vnútra odvolal Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Mal tak reagovať na fakt, že mu ministerstvo vnútra odmietlo prideliť policajnú ochranu, o ktorú po udalosti požiadal. Rezort vnútra v minulosti okrem iného uviedol, že sudcovi ochranu neposkytne, lebo jediná osoba, od ktorej mu niečo hrozí, je on sám.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.