Konstanz 30. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Hendrik Schmidt)

Muž v predajniach umiestni 20 otrávených potravinových výrobkov

Nemecká polícia v piatok zadržala a vypočula 55-ročného muža, ktorý je dôvodne podozrivý, že do regálov predajní vo Friedrichshafene umiestnil päť pohárov detskej výživy otrávených etylénglykolom. Informoval o tom dnes denník Bild.

Ilustračné foto

Prokuratúra v Ravensburgu podľa agentúry DPA vydá na podozrivého ešte dnes zatykač. Ďalšie podrobnosti k prípadu oznámi polícia takisto dnes na tlačovej konferencii.

Podľa informácií denníka Bild bol podozrivý – ide o občana Nemecka – zadržaný v rodinnom dome v mestečku Ofterdingen ležiacom v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko neďaleko Tübingenu.

Predpokladaného páchateľa sa podarilo zadržať aj vďaka pomoci obyvateľov. Vyšetrovateľom pomohli i zábery z bezpečnostných kamier v obchodoch.

Úrady napriek tomu vyzvali ľudí, aby boli pri nakupovaní naďalej ostražití, pretože predpokladaný páchateľ pohrozil, že v predajniach umiestni 20 otrávených potravinových výrobkov. V prípade podozrenia, že s výrobkom bolo manipulované, sa majú obrátiť na políciu.

Vydierač poslal polícii, úradu na ochranu spotrebiteľov a viacerým potravinárskym koncernom v polovici septembra e-mail, v ktorom pohrozil, že ak nedostane desať miliónov eur, do dnešného dňa rozmiestni v predajniach po celom Nemecku 20 otrávených potravinových výrobkov. Doteraz sa podarilo nájsť päť kontaminovaných pohárov s detskou výživou.

Prípad spôsobil veľký rozruch najmä preto, že vydierač nekonkretizoval, aké výrobky a ktoré obchody si vybral.ojiť, kliknite sem.