Hanušovce nad Topľou 25. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Polícia začala pre smrteľnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (24.12.) popoludní neďaleko Hanušoviec nad Topľou, trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Ilustračné foto

“V čase okolo 16.00 h viedol 55-ročný vodič z obce Soľ osobné motorové vozidlo zn. Volkswagen Polo po ceste prvej triedy v smere od Hanušoviec nad Topľou na Podlipníky, kde z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke s protiidúcim autom Škoda Octavia, ktoré šoféroval 47-ročný muž z Ukrajiny,” informoval TASR v utorok prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.
Vodič prvého spomínaného vozidla utrpel podľa jeho ďalších slov ťažké poranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol. “Druhý vodič utrpel zranenie s dobou liečenia nad 42 dní, jeho spolujazdkyňa (45 rokov) zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie,” priblížil. Na vozidlách vznikla v súvislosti s dopravnou nehodou škoda vo výške približne 10.000 eur.
 
Príspevok Polícia začala trestné stíhanie pre smrteľnú dopravnú nehodu v Hanušovciach nad Topľou zobrazený najskôr Hlavné správy.