Bratislava 1. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Edmund Örzsik)

Tragická dopravná nehoda
Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Malacky vyšetrujú príčiny a okolnosti pondelkovej (31.7.) tragickej dopravnej nehody na diaľnici D2, ku ktorej došlo krátko po 19.15 h v smere z Lozorna do Bratislavy. Do dopravného policajta narazila vodička, ten neskôr zraneniam podľahol. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.
Ilustračné foto

“Hliadka Policajného zboru včera vo večerných hodinách usmerňovala v úseku km 40,750 diaľnice D2 dopravu, kde došlo k dvom škodovým udalostiam. Policajt diaľničného oddelenia Malacky v uvedenom úseku predpísaným spôsobom, a to za služobným motorovým vozidlom značky VW Passat, so zapnutým svetelným výstražným zariadením, v reflexnej veste a so zastavovacím terčíkom usmerňoval dopravu z ľavého jazdného pruhu do pravého. Do dopravného policajta z doposiaľ nezistených príčin narazila vodička jazdiaca v pravom jazdnom pruhu na osobnom motorovom vozidle značky Opel Astra,” uviedla hovorkyňa.
Vodička po zrážke následne prešla s vozidlom cez pravý jazdný pruh a krajnicu, kde narazila do zvodidiel. Na miesto sa ihneď dostavili všetky záchranné zložky.
Záchranársky vrtuľník podľa hovorkyne previezol ťažko zraneného 48-ročného policajta do jednej z bratislavských nemocníc, kde svojim zraneniam napokon podľahol. Výsledok dychovej skúšky na požitie alkoholu u vodičky bol negatívny.
“Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie a na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov zároveň vzniesol obvinenie z prečinu usmrtenia voči 25-ročnej Michaele z Malaciek. Ďalšie okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú naďalej predmetom vyšetrovania,” dodala Mihalíková.
Štyridsaťosemročný policajt, ktorý zomrel v pondelok (31.7.) večer, pracoval v Policajnom zbore od roku 1998. Bol ženatý, mal jedného syna.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.