Košice 29. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Košice)
 
Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, ku ktorej došlo v nedeľu (28.10.) ráno medzi košickou mestskou časťou (MsČ) Barca a obcou Valaliky. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, pri zrážke prišla o život 42-ročná vodička z okresu Košice-okolie

Na snímke tragická dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu ráno 28. októbra 2018 medzi košickou mestskou časťou Barca a obcou Valaliky

„Podľa doterajších zistení 55-ročný vodič z okresu Košice-okolie viedol vozidlo od obce Valaliky do MsČ Košice-Barca, pričom za doposiaľ nezistených okolností prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do protiidúceho vozidla, ktoré viedla 42-ročná vodička,” spresnila s tým, že pri zrážke utrpela ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.
Ako Mésarová povedala, podľa predbežných lekárskych správ sa v osobnom aute, ktoré vošlo do protismeru, jedna spolujazdkyňa zranila ľahko a druhá ťažko.
Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo, u nebohej vodičky bude zisťované pri pitve. Škody na vozidlách boli predbežne vyčíslené na 5500 eur.
„Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy,” dodala Mésarová.
 
Príspevok Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody v Košiciach zobrazený najskôr Hlavné správy.