Bratislava 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Bratislave)
 
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení doposiaľ neznámeho muža, ktorý najmä v druhom Bratislavskom okrese odcudzil poškodeným finančnú hotovosť.

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení doposiaľ neznámeho muža (na snímke), ktorý najmä v druhom Bratislavskom okrese odcudzil poškodeným finančnú hotovosť

“Doposiaľ neznámy páchateľ pod zámienkou predaja motorového vozidla alebo motocykla vylákal občanov Českej republiky na stretnutie, ktoré sa uskutočnilo na území Česka (Morava). Následne sa páchateľ spolu s poškodenými a ich motorovým vozidlom presunul do Bratislavy. V okolí nemocnice v mestskej časti Bratislava-Ružinov im povedal, že im zabezpečí zámenu českej koruny na eurá. Poškodení mu takto odovzdali finančnú hotovosť, ktorá im bola následne odcudzená,” informovala bratislavská krajská hovorkyňa Lucia Mihalíková.
Podľa doterajších informácií sa má doposiaľ neznámy páchateľ dopúšťať takýchto skutkov aj na Limbovej ulici, v okolí nemocnice Kramáre, ako aj v susedných štátoch.
“Akékoľvek informácie o totožnosti osoby na fotografiách, o jej súčasnom pohybe alebo pobyte môžu občania oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení,” doplnila Mihalíková.
 
Príspevok Polícia vyšetruje krádež v Bratislave, o pomoc žiada verejnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.