Bratislava 23. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Bratislavská polícia vyšetruje trestný čin výtržníctva, účastníkom konfliktu dvoch osôb bol aj muž na vozíku. TASR o tom v pondelok informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Ilustračné foto

“Hliadka spozorovala dnes v čase o 07.30 h v blízkosti Račianskeho mýta, v ľavom jazdnom pruhu na vozovke fyzický konflikt dvoch osôb. Po príchode na miesto bolo zistené, že sa jedná o dvoch mužov, ktorí spolu zápasili, pričom jeden z nich bol na invalidnom vozíku. Zároveň mal tento muž v ruke kus skla, s ktorým pravdepodobne spôsobil druhému mužovi viaceré rezné poranenia,” uviedol Szeiff.
Policajná hliadka mužov vyzvala, aby upustili od protiprávneho konania. Muž na vozíku ale na výzvy nereagoval, mal sa správať agresívne a s kusom skla sa podľa strážcov zákona pokúsil zaútočiť aj na členov policajnej hliadky. “Nakoľko muž na opakované výzvy na upustenie od protiprávneho konania nereagoval, v napádaní zúčastnených osôb pokračoval, v súlade so zákonom boli voči nemu použité donucovacie prostriedky.
Šesťdesiatštyriročný muž bol následne obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný za účelom vykonania potrebných úkonov na príslušné policajné oddelenie,” doplnil Szeiff.
Poškodený 44-ročný muž bol privolanou RZP prevezený na ošetrenie do jednej z nemocníc. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre podozrenie z trestného činu výtržníctva.
 
Príspevok Polícia vyšetruje konflikt dvoch osôb, jedna z nich je na invalidnom vozíku zobrazený najskôr Hlavné správy.