Bratislava 16. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:Facebook PZ)
 
Polícia Slovenskej republiky realizuje v blízkosti mesta Hlohovec najdlhšiu obhliadku miesta činu vo svojej histórii. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Záber z miesta činu

“Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru v súčinnosti s pracovníkmi kontrolných chemických laboratórií sekcie krízového riadenia MV SR a Prezídia Hasičského a záchranného zboru realizuje výkon obhliadky miesta činu na mieste protiprávneho uloženia nebezpečného odpadu v areáli odpadového hospodárstva ‘Vlčie hory’ v blízosti mesta Hlohovec,” uvádza polícia.
Vzhľadom na poveternostné podmienky a bezpečnostné riziká vyplývajúce z manipulácie s rôznymi nádobami obsahujúcimi nebezpečné tekuté odpady vykonáva Polícia SR túto činnosť v nočných hodinách a s použitím rôznych ochranných prostriedkov.
“Cieľom činnosti je presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo, pričom tieto informácie sú rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež spôsobu likvidácie tohto odpadu,” uzavrela Polícia SR.
 

 
Príspevok Polícia vykonáva najdlhšiu obhliadku miesta činu vo svojej histórii zobrazený najskôr Hlavné správy.