POLÍCIA: Vykoná osobitnú kontrolu premávky v okresoch R. Sobota a Revúca

Rimavská Sobota/Revúca 29. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michal Svítok)

V okresoch Rimavská Sobota a Revúca policajti nadnes naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky

Ilustračné fotoIlustračné foto

TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.

„Policajti dnes vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Polícia v Prešovskom okrese vykoná kontrolu cestnej premávky

Polícia vykoná dnes v Prešovskom okrese dopravnú akciu za využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ako aj zníženia počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví.

“Akcia bude zameraná na kontrolu dodržiavania stanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel, ako aj ďalších povinností vodiča,” TASR informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.