Polícia  v Norimbergu pripravila pre ohrozené prostitútky letáky v piatich jazykoch

Norimberg 9. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Thibault Camus)

Letáky a plagáty v piatich jazykoch dostávali dnes v Norimbergu od miestnych policajtov tamojšie vykonávateľky najstaršieho remesla na planéte v súvislosti s dvoma vraždami prostitútok, ku ktorým prišlo v tomto bavorskom meste v priebehu iba 12 dní.
Ilustračné foto

Vyšetrovanie zločinov, ktorých obeťami sa stali 22-ročná Rumunka a 44-ročná Číňanka, je v plnom prúde. Prípadu sa ujal skúsený tím kriminalistov, ktorý má skvelú povesť nielen v Nemecku, ale aj v zahraničí, so zámerom zabrániť páchateľovi v možnej ďalšej vražde, informovali Bavorský rozhlas (BR) a internetové vydanie denníka Bild.
Už doterajšie poznatky totiž preukázali súvislosť medzi oboma zločinmi, takže kriminalisti sú si takmer istí, že vrahom bola v oboch prípadoch tá istá osoba.
Na distribúcii letákov a plagátov v nemeckom, anglickom, rumunskom, bulharskom a maďarskom jazyku sa popri Norimbergu aj vo Fürthe a Erlangene podieľalo šesť desiatok policajtov.
Bavorský Krajinský kriminálny úrad vypísal za informácie, ktoré by viedli k dolapeniu vraha, odmenu vo výške 5000 eur.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)