Liptovský Mikuláš 14. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Žiline)

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí dvojica 19-ročných mladíkov.

Ilustračné foto

Pri kontrole vozidla s liptovskomikulášskym evidenčným číslom im polícia zaistila sklenené, plastové a kovové nádoby, v ktorých sa nachádzala zelená sušina rastlinného pôvodu o hmotnosti viac ako 270 gramov, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.
„Kriminalistickou expertízou bola v materiáli potvrdená prítomnosť látok kanabinoidného typu,“ uviedla Balogová. Dodala, že zaistené množstvo látky predstavuje 539 obvykle jednorazových dávok.
Obvinení mladíci sú stíhaní na slobode. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.