Polícia v Košiciach obvinila ženu za útok nožom na revízora

Košice 1. februára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/NYPD)

V prípade napadnutia revízora nožom v košickej električke policajný vyšetrovateľ obvinil 30-ročnú ženu z okresu Gelnica zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. K útoku došlo v utorok (30.1.) okolo 11.30 h na Kuzmányho ulici v Košiciach. Informovala o tom vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
Ilustračné foto

Obvinená žena podľa polície v električke MHD po predchádzajúcom konflikte kopla do nohy a nožom zaútočila na 23-ročného revízora Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), pričom tento útok smeroval na životne dôležité orgány.
“Žena bola umiestnená do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach spracoval podnet na jej väzobné stíhanie,” uviedla Ivanová. V prípade dokázania viny hrozí žene trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.
Napadnutého revízora s bodnou ranou v oblasti hrudníka prijali v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP). “Momentálne je mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje,” uviedla v stredu (31.1.) pre TASR hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková s tým, že hospitalizovaný bude ešte niekoľko dní.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.