Košice 19. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR HaZZ Trnava)

Došlo k poškodeniu celkovo deviatich vozidiel

Polícia zaznamenala v uplynulých dňoch v Košiciach päť požiarov motorových vozidiel, pri ktorých došlo k poškodeniu celkovo deviatich vozidiel.

Ilustračné foto

“Aj keď oficiálne stanovisko HaZZ k príčine vzniku požiarov doteraz vypracované nebolo, dá sa predpokladať, že ide o úmyselné založenie požiaru. Vo všetkých prípadoch prebieha vyšetrovanie, aj keď v jednom z nich nebolo oficiálne podané trestné oznámenie zo strany poškodeného. V ďalších štyroch išlo o osobné motorové vozidlá, ktoré boli prevádzkyschopné, a ktoré patria konkrétnym fyzickým osobám. Jedno bolo odhlásené vozidlo, ktorého stav nebol spôsobilý na jazdu po cestnej komunikácii,” uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Výška škody zatiaľ podľa jej slov nebola vyčíslená, avšak čo sa týka jednotlivých vozidiel, pohybuje sa v rozmedzí od 1000 do 20.000 eur. “Polícia vedie vyšetrovanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci a v jednom prípade aj za trestný čin porušovania domovej slobody,” vysvetlila.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne páchateľ zatiaľ zistený nebol, polícia však na objasnení skutkov pracuje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.