Bratislava 17. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA:Braňo Bibel/TASR:Pavol Zachar)
 
Elitné policajné zložky sa počas celého utorkového dňa zmeriavali na takmer 20 objektov súvisiacich s podnikateľom Marianom Kočnerom. Médiá priniesli správy, že technikov a vyšetrovateľov najviac zaujímali počítače a internetové siete. Niektorí novinári počuli v Bernolákove pílenie železa a domnievajú sa, že išlo o otváranie trezora, čo mal potvrdiť aj zámočník.

Na snímke policajná razia na bratislavskej Kolibe.

Včera sme informovali, že na domové prehliadky bol z Leopoldova transportovaný aj samotný podnikateľ Kočner, ako však uviedla TV Markíza, odmietol policajtom poskytnúť požadované informácie a bol prevezený späť do väzenia.
Polícia v utorok od rána až do večerných hodín zasahovala a skúmala nehnuteľnosti Kočnera v Bratislave (bytové komplexy Bonaparte a Five Stars Rezidence v Bratislave ako aj dom na Kolibe). Obsiahle prehliadky prebiehali v Bernolákove (viac v článku).
Podľa správ televízie Joj sa polícia pri razii zamerala na počítače, rôzne elektronické úložiská, USB kľúče, mobilné telefóny, ale aj wifi siete a aj históriu internetu.
Razia v Bernolákove bola vykonaná údajne v dome, ktorý Marian Kočner získal od jeho majiteľky Denisy P. Tá je spájaná s kauzou Technopol. Dom mal podľa katastra kúpiť v decembri 2016, teda v období, kedy sa majiteľka snažila bez vedomia manžela – spolukonateľa firmy, vyviesť majetok. Polícia ju neskôr obvinila z krádeže. Už raz bola obvinená zo sprenevery akcií v hodnote 18 miliónov eur.
Podľa správ webu Aktuality.sk sa počas prehliadky v Bernolákove pravdepodobne otváral trezor. Na miesto údajne prišiel policajný techik, ktorý mal vo vnútri píliť železo. V tejto súvislosti novinári spájajú akciu aj s tým, že polícia mohla u Kočnera hľadať zmenky či iné dôležité dokumenty. Uvedený technik bol údajne zámočníkom, pre médiá povedal, že to nebola náročná operácia, ale pre neho bežný úkon. Čo v trezore bolo, odmietol komentovať.
TV Joj priniesla informáciu, žepodvečer polícia zabavila luxusný automobil Bentley, ktorý prevážalo vozidlo odťahovej služby za policajného doprovodu po Račianskej ulici v Bratislave. Auto vraj počas policajných razií parkovalo v jednej z prehľadávaných nehnuteľností na bratislavskej Kolibe.
Právni zástupcovia Mariana Kočnera sa k utorkovej akcii nevyjadrili. Dôvodom je, že stále nemajú informácie o domových prehliadkach, ktoré prebehli v nehnuteľnostiach ich klienta. V niektorých policajní experti pokračovali do neskorých večerných hodín.
 

Pohľad na dom Mariána Kočnera na Chrasťovej ulici počas zásahu kukláčov. Bratislava, 16. október 2018.

 

Pohľad na komplex Five Star Residence na Námestí slobody. Bratislava, 16. október 2018. Foto: SITA/Braòo Bibel

 

Pohľad na dom Mariána Kočnera na Chrasťovej ulici počas zásahu kukláčov. Bratislava, 16. október 2018.

 
 
Príspevok Polícia v Kočnerových nehnuteľnostiach zabavila elektroniku, ale aj luxusné auto. Razie vraj mohli súvisieť aj so zmenkami a Technopolom zobrazený najskôr Hlavné správy.