Jakarta 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

 Troch podozrivých z terorizmu, ktorí údajne plánovali na Silvestra útok, zabila dnes indonézska polícia pri razii v meste Tangerang Selatan neďaleko Jakarty

“Teroristi kládli odpor a jeden z nich hodil bombu,” vyhlásil na tlačovej konferencii hovorca národnej polície Rikwanto.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Pri razii v dome v Tangerangu Selatan, ktorý mali militanti v prenájme, polícia objavila podomácky vyrobenú výbušninu.

Rikwanto povedal, že pravdepodobným cieľom ich plánovaného útoku bola polícia.

V priebehu tohto mesiaca už polícia zatkla sedem ľudí pre podozrenie, že plánovali samovražedný bombový útok. Atentát sa mal uskutočniť 11. decembra počas slávnostnej výmeny stráží v prezidentskom paláci.

Správy tajných služieb naznačili, že skupina z Tangerangu Selatan patrila k sprisahancom plánujúcim útok v prezidentskom paláci, ktorí podľa polície boli v spojení s extrémistickou skupinou Islamský štát (IS).

Indonézie je najväčšia moslimská krajina sveta a v uplynulých rokoch bola dejiskom niekoľkých vražedných útokov pripisovaných islamistickým militantom.

V januári tohto roka otriasli indonézskym hlavným mestom teroristické útoky, ktoré viedli k smrti ôsmich ľudí. V súvislosti s týmito bombovými a strelnými útokmi bolo zatknutých 12 ľudí.