Paríž/Brusel 8. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)
 
Belgická polícia musela v sobotu v Bruseli zasiahnuť proti stovkám protestujúcich priaznivcov tzv. hnutia žltých viest, ktorí žiadali odstúpenie premiéra Charla Michela, informovala agentúra AP

Na snímke policajti stoja vedľa zatknutých prootestujúcich počas demonštrácie

Polícia použila štipľavý sprej proti malej skupine mužov, ktorá v snahe preniknúť cez barikádu neďaleko sídla Európskeho parlamentu hádzala fľaše a iné predmety. Protestujúci kráčajúci s transparentom s nápisom “Sociálna zima prichádza” sa výkrikmi dožadovali rezignácie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a belgického premiéra Michela.
Zhromaždenia, ktoré sa konali na rôznych miestach v meste a pri budovách európskych inštitúcií v centre Bruselu, narušili cestnú a železničnú dopravu. Policajti na staniciach prehľadali desiatky ľudí a varovali verejnosť, aby sa oblastiam s protestmi vyhýbala.
Protesty hnutia žltých viest, namierené proti zvyšujúcim sa cenám pohonných hmôt, sa mali cez víkend z Francúzska rozšíriť aj do Belgicka a Holandska.
Parížska polícia v rámci mimoriadnych bezpečnostných opatrení zadržala v súvislosti s protestmi, ktoré sa v meste konajú tretiu sobotu po sebe, stovky osôb.
Príspevok Polícia v Bruseli zasiahla proti demonštrantom, ktorí žiadali odstúpenie premiéra zobrazený najskôr Hlavné správy.