Bratislava 14. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Polícia v Bratislavskom kraji uplynulých dňoch zaznamenala viacero prípadov jazdy vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. TASR o nich informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Michal Szeiff.
Ilustračné foto

“V nedeľu (13.8.) bola hliadka PZ o 13.00 h vyslaná na Gessayovu ulicu v Bratislave, kde došlo k poškodeniu zaparkovaného motorového vozidla iným vozidlom, ktoré z miesta následne odišlo,” uviedol Szeiff, podľa ktorého polícia na základe informácií svedka udalosti zistila majiteľa vozidla a následne sa na miesto dostavila aj 62-ročná vodička, ktorá druhé vozidlo viedla. “Bola podrobená vykonaniu dychovej skúšky, ktorou jej bola nameraná hodnota 0,98 mg/l čo predstavuje hodnotu 2,04 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu potvrdila,” povedal hovorca KR PZ a dodal, že vodička bola následne obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na príslušné policajné oddelenie.
Szeiff ďalej informoval o prípade 29-ročného vodiča, ktorý v nedeľu pred 21.45 h viedol osobné motorové vozidlo od obce Nová Dedinka do obce Kráľová pri Senci. Z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo vozovky na trávnatú plochu a narazil do stĺpa telekomunikačného vedenia. “Po príchode na miesto hliadka PZ podrobila vodiča kontrole, ktorá preukázala požitie alkoholu vodičom,” povedal hovorca, podľa ktorého dychová skúška skončila s výsledkom 1,02 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje hodnotu 2,13 promile. Keďže vodič utrpel zranenia, bol prevezený do nemocnice.
Polícia zistila požitie alkoholu aj u 39-ročného občana Ruskej federácie, ktorého v piatok (11.8.) pred 01.30 h zastavila hliadka PZ na Landererovej ulici v Bratislave. “Bol v súlade so zákonom podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou mu bola nameraná hodnota 0,94 mg/l alkoholu – čo predstavuje hodnotu 1,96 promile. Opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodiča potvrdila,” priblížil Szeiff, podľa ktorého vodičovi vzniesli obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Vo všetkých uvedených prípadoch hrozí v prípade preukázania viny v súlade so zákonom trest odňatia slobody až na jeden rok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.