Bratislava 1. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)
 
Polícia okrem svojho hlavného účtu na sociálnej sieti Facebook nedávno zriadila podstránku “Hoaxy a podvody” venovanú dezinformáciám na internete. Najnovšie policajný zbor SR upozorňuje na to, že niektoré stránky šíria údajne prehnanú paniku v súvislosti s migrantmi po nedávnych medializovaných násilných prípadoch znásilnení v Nemecku. “Migranti nikdy nemali záujem o Slovensko,” uvádza polícia.

Ilustračné foto

Polícia na Facbooku píše: “Podľa nemeckých médií došlo v Nemecku k hromadnému znásilneniu mladej ženy. Miestna polícia podozrieva niekoľko migrantov a nemeckého občana. V tejto súvislosti facebookový profil “Slovenské strategické spravodajstvo”, ktorý sa donedávna volal “Ján Suka”, rozširuje dezinformácie a snaží sa o vyvolanie paniky na Slovensku.”

“V prvom rade musíme podotknúť, že ide o ohavný čin a vinníci, bez ohľadu ich rasy, si zaslúžia exemplárny trest. Nech je však spáchaný akýkoľvek trestný čin, nemal by sa zneužívať na manipuláciu a šírenie paniky.”
Podľa polície nie je pravdou, že Nemci vyvolali “po celej krajine demonštrácie biblických rozmerov”. Demonštrácie sa uskutočnili, ale v menšom počte. Preháňanie a používanie neaktuálnych fotografií (tzv. ilustračných) je obľúbenú metódou dezinformačných stránok.
!Čo je pre Slovensko najdôležitejšie, je šírenie paniky v súvislosti s týmto skutkom. Slovensko od roku 2009, kedy sa manipulátorom ani len nesnívalo o migračnej kríze, pravidelne ubytováva v Záchytných táboroch migrantov. Tí nemajú záujem o Slovensko, preto sú tu len dočasne a potom ich posielame preč. Ak vláda SR schváli ďalší “turnus”, stane sa to, na čo sme zvyknutí už roky. Už z názvu “Záchytný tábor” vyplýva, na čo slúži. Funguje od roku 2006.”
Polícia ďalej uvádza, že slovenské bezpečnostné zložky majú už roky situáciu pod kontrolou, a preto je šírenie paniky absolútne irelevantné. Migranti nikdy nemali záujem o Slovensko, my len pomáhame našim zahraničným partnerom v rámci dobrých vzťahov.
“Môžeme verejnosť uistiť, že evidujeme neporovnateľný počet znásilnení žien zo strany slovenských občanov než zo strany migrantov,” uvádza sa vo vyhlásení.

 

 
 
Príspevok Polícia upozornila na údajné šírenie paniky okolo migrantov po hromadnom znásilnení mladej Nemky: “Migranti nikdy nemali záujem o Slovensko” zobrazený najskôr Hlavné správy.