Bratislava 14. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Polícia stále vyšetruje prípad pádu lampy na kreslá sudcu Najvyššieho súdu (NS) SR Štefana Harabina a jeho právneho zástupcu z mája 2016. TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.
Na snímke predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin

„Vzhľadom na to, že v trestnej veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu je vykonávané vyšetrovanie, nebudeme sa bližšie k veci vyjadrovať, pretože by mohlo dôjsť k zmareniu vyšetrovania,” povedal Wäldl pre TASR.
Policajný vyšetrovateľ v kauze najprv vydal uznesenie o odmietnutí veci, ktoré mu však prokurátor zrušil. Polícia tak v januári 2017 začala trestné stíhanie vo veci.
V máji 2016 spadla zo stropu v pojednávacej miestnosti sklenená časť svietidla priamo na kreslá Harabina a jeho právneho zástupcu. Tí vtedy nesedeli na svojich miestach. Miestnosť bola v tom čase prázdna a sklený kryt lampy sa po páde rozbil.
Niekoľko dní po udalosti požiadal Harabin predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), aby z postu ministra vnútra odvolal Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Mal tak reagovať na fakt, že mu ministerstvo vnútra odmietlo prideliť policajnú ochranu, o ktorú po udalosti požiadal.
Rezort vnútra v minulosti okrem iného uviedol, že sudcovi ochranu neposkytne, lebo jediná osoba, od ktorej mu niečo hrozí, je on sám.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.