Bratislava 11. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Polícia spracovala návrh na podanie obžaloby na obvinenú Denisu B., ktorá bola ešte v roku 2013 obvinená z obzvlášť závažného zločinu úverového podvodu. TASR o tom dnes informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Martin Wäldl.
Ilustračné foto

“V postavení predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti sa mala Denisa B. pokúsiť vylákať úver vo výške viac ako 169 miliónov eur od spoločnosti s ručením obmedzeným so sídlom vo Švajčiarsku. Nižšie uvedeným konaním mala uviesť do omylu zástupcov veriteľa v otázke splnenia podmienok na poskytnutie úveru,” uviedol Wäldl. Ako dodal, v roku 2012 mala uzatvoriť za akciovú spoločnosť na strane dlžníka so spoločnosťou s ručením obmedzeným na strane veriteľa Zmluvu o úvere.
“Predmetom zmluvy malo byť poskytnutie účelovo viazaného úveru vo výške viac ako 169 miliónov eur,” spresnil hovorca PPZ. Zmluvnou podmienkou na poskytnutie úveru malo byť uhradenie jednorazového poplatku vo výške 2,6 percenta z poskytnutého úveru, teda takmer päť miliónov eur na účet určený veriteľom.
“Túto podmienku mala Denisa B. predstierať a to tak, že v roku 2012 poslala e-mailom osobe zastupujúcej veriteľa desať sfalšovaných cezhraničných platobných príkazov.
Týmito mala deklarovať udelenie príkazu banke na úhradu desiatich platieb vo výške takmer päť miliónov eur,” objasnil Wäldl. Podľa jeho slov však Denisa B. žiadne príkazy banke nepredložila a už pri podpísaní zmluvy vedela, že uvedenou sumou nedisponuje.
Obvinenej v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní 10 až 15 rokov, pričom sa už v súčasnosti nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú ekonomickú trestnú činnosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.