Bratislava 20. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR- Marko Erd)
 
Polícia počas nedávnej razie v Kolárove zadržala podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Elitní vyšetrovatelia zaistili aj päť osôb. Na druhý deň ich však prepustili

Na snímke identikit možného svedka hľadaného v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorý zverejnil dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry počas tlačovej konferencie k prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v Pezinku 17. septembra 2018

Mal byť medzi nimi aj Ronald R. so svojou mamou Martinou R., ktorá bola priateľkou obvineného Miroslava Marčeka. Práve v jej dome malo dôjsť k zadržaniu potenciálnych páchateľov elitným komandom.
Podľa denníka Nový čas “práve Ronald, ktorý bol zároveň osobou na známom identikite polície, spáchal v stredu večer samovraždu”.  Muža mala na povale rodinného domu v Kolárove nájsť obeseného jeho matka. Motívy jeho konania nie sú známe a polícia sa k prípadu konkrétnejšie nevyjadrila.
Denník Sme píše, že smrť 24-ročného Ronalda z Kolárova vyšetrujú nielen ako samovraždu. “Okolnosti vyšetrujeme, aby bolo vylúčené cudzie zavinenie,” pripustila nitrianska krajská hovorkyňa polície Renáta Čuháková.
V polovici septembra prokuratúra zverejnila identikit, o desať dní neskôr Ronalda zadržala polícia a o ďalšie tri týždne ho našli mŕtveho. Matka pokladá za nemožné, aby sa zabil sám. Iba deň pred smrťou bol podľa nej v dobrej nálade. Viac v článku.
 
Príspevok Polícia preveruje aj cudzie zavinenie pri samovražde muža z Kolárova zobrazený najskôr Hlavné správy.