Bratislava 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

V súvislosti s vianočnými sviatkami polícia vyzýva občanov k vzájomnej tolerancii

Polícia už pred vianočnými sviatkami posilnila hliadky na celom území Slovenska. Do opatrení na zníženie nehodovosti, a tým aj na ochranu životov, sú zapojení okrem dopravných policajtov aj poriadkoví a železniční policajti. Oznámilo to Prezídium Policajného zboru SR.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Prax z predchádzajúcich rokov ukazuje, že aj po vianočných sviatkoch je zvýšená intenzita cestnej premávky, vysvetlila hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Policajti preto budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj na sklonku roka a začiatkom budúceho roka.

V súvislosti s pondelkom 26. decembra, kedy sa konajú tradičné štefanské zábavy, ale aj oslavami Nového roka sa policajti zamerajú na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu pred a počas jazdy. „Nezodpovední vodiči, ktorí si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu, budú okrem nehody riskovať aj pokutu či väzenie,“ upozornila Baloghová.

V súvislosti s vianočnými sviatkami polícia vyzýva občanov k vzájomnej tolerancii. „Vyhýbajte sa rôznym potýčkam a občianskej neznášanlivosti, aby sme tak spoločne mohli prežiť tieto sviatočné dni v pokoji. Polícia bude aj počas sviatkov vykonávať nepretržitý výkon služby, bude pomáhať a chrániť, v prípade potreby sa môžete kedykoľvek na políciu s dôverou obrátiť, doplnila hovorkyňa policajného prezídia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.