Austin 21. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Nick Wagner/Austin American-Statesman via AP)
 
Muž, ktorého polícia v americkom štáte Texas prenasledovala v súvislosti s nedávnymi bombovými útokmi v meste Austin, zomrel v stredu skoro ráno miestneho času po tom, čo pomocou výbušného systému spáchal vo svojom aute samovraždu. Informoval o tom denník American-Statesman s odvolaním sa na vyhlásenie polície v Austine.

Agenti FBI vyšetrujú na mieste ďalšej explózie v americkom meste Austin 18. marca 2018

Zastupujúci náčelník polície v Austine Brian Manley uviedol, že ide o 24-ročného belocha, ktorého meno zverejnia až po tom, čo oboznámia jeho príbuzných. Aj keď polícia stále preveruje, či podozrivý nemal komplicov, je podľa Manleyho presvedčená, že “práve táto osoba je zodpovedná za všetky incidenty v Austine”.
Manley ďalej uviedol, že polícia narazila na vozidlo podozrivého pred hotelom v mestečku Round Rock ležiacom neďaleko Austinu a začala ho prenasledovať. Keď ho policajti donútili zastaviť a k jeho vozidlu sa začala približovať policajná zásahová jednotka, muž odpálil nálož, ktorú mal v aute. Pri zásahu utrpel ľahké zranenia jeden policajt.
Od 2. marca došlo v Austine k štyrom výbuchom balíkových bômb, pri ktorých zahynuli dvaja ľudia a štyri osoby utrpeli zranenia. Ďalšia bomba vybuchla v utorok v distribučnom sklade firmy FedEx v meste Schertz, vzdialenom približne 100 kilometrov južne od Austinu. Balíček, pravdepodobne obsahujúci nevybuchnutý nástražný systém, sa našiel v utorok aj v distribučnom sklade FedEx-u v Austine.
Podozrivého identifikovali v priebehu posledných 24 hodín najmä na základe informácií získaných po tom, čo muž odoslal nástražný výbušný systém z pobočky kuriérnej a logistickej firmy FedEx v juhozápadnej časti Austinu. Súčasťou dôkazov proti nemu bolo aj videozáznam, pokladničné bloky, ako aj bločky z podozrivých transakcií, pričom zatykač na podozrivého získali úrady na základe jeho histórie vyhľadávania na Googli.
 
Príspevok Polícia potvrdila, že muž, podozrivý z výbuchov v Austine, je mŕtvy zobrazený najskôr Hlavné správy.