Revúca 3. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Polícia v Revúcej sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc pri pátraní po 31-ročnej Marcele Žigovej z tohto mesta. TASR o hľadanej informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Banskej Bystrici Petra Kováčiková
Na snímke logo Policajného zboru SR

“Nezvestná žena žila približne do roku 2010 so svojím manželom v obci Jasov v Košickom okrese, kde v tom období od neho odišla a doteraz nedala o sebe nikomu vedieť. Nezvestnosť ženy však oznámila iba v apríli minulého roku jej matka,” uviedla hovorkyňa s tým, že Marcela Žigová sa počas siedmich rokov s nikým neskontaktovala a o jej terajšom pobyte nevie nikto z príbuzných.
Marcela Žigová je 145 centimetrov vysoká, štíhlej postavy. Má hnedé vlasy a modré oči.
“V prípade akýchkoľvek informácií o nezvestnej žene, ktoré by mohli pomôcť k jej vypátraniu, ich treba oznámiť buď osobne na najbližšom útvare PZ, alebo na linku tiesňového volania 158,” dodala hovorkyňa.

Vranovský vyšetrovateľ obvinil z kupliarstva dvoch mužov a jednu ženu
Vranovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu kupliarstva dvoch mužov a jednu ženu z okresu Vranov nad Topľou. Trojica mala prostredníctvom sociálnej siete a mobilného telefónu dohadovať za finančnú odmenu iným osobám stretnutia za účelom pohlavného styku a iných sexuálnych praktík.
Ako dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, ide o 32-ročného muža z Pavloviec, 42-ročného muža a 23-ročnú ženu, obaja z obce Čičava. “Žena a mladší z obvinených mužov mali so záujemcami dohadovať miesto a čas stretnutia. Muži potom osobu, ktorú ponúkali na sex, priviezli svojím autom na stretnutie so záujemcom vo Vranove nad Topľou a blízkom okolí,” priblížil s tým, že za sprostredkovanie mali zinkasovať spravidla od 10 do 40 eur. Trvať to malo najmenej šesť mesiacov.
Vyšetrovateľ obvinených zadržal, umiestnil do cely policajného zaistenia a spracoval podnet na ich vzatie do väzby. “Rozhodnutím sudcu Okresného súdu vo Vranove nad Topľou boli v pondelok (2.10.) do väzby vzatí obvinení muži. Všetkým trom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” uzavrel Džobanik.

Pri Hronskej Dúbrave políia našla mŕtvolu muža neznámej totožnosti
V rieke Hron v blízkosti Hronskej Dúbravy našli dnes mŕtvolu muža neznámej totožnosti. Ako uviedla Petra Kováčiková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ohliadajúci súdny lekár sa na mieste nevedel k príčine smrti vyjadriť.
“Nariadená bola súdna pitva na určenie presnej príčiny smrti muža,” dodala Kováčiková s tým, že polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.