Liptovský Mikuláš 3. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Žilina)

Policajné správy

Liptovskomikulášski policajti pátrajú po mužovi, ktorý ešte 4. decembra 2016 v skorých ranných hodinách poškodil závoru na parkovisku pred hotelom FIS v Demänovskej Doline. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Na snímke podozrivý mužNa snímke podozrivý muž

Neznámy páchateľ sa podľa nej najskôr násilím niekoľkokrát pokúšal rukami zodvihnúť predmetnú závoru smerom hore a následne s motorovým vozidlom BMW X4 nezisteného evidenčného čísla prešiel popod predmetnú závoru, ktorá bola v tom čase zatvorená. V dôsledku toho došlo k jej zalomeniu.

“Poškodením závory vznikla súkromnej spoločnosti škoda vo výške viac ako 266 eur,” uviedla. Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. V tejto súvislosti polícia žiada občanov o pomoc pri stotožnení muža zachyteného na záberoch kamerového systému, aby akékoľvek informácie k jeho totožnosti oznámili na ktorékoľvek oddelenie polície, alebo na bezplatné telefónne číslo 158.

Polícia pokutovala francúzskeho vodiča, ktorý prekročil rýchlosť o vyše 60 km/h

Policajti Diaľničného oddelenia Policajného zboru Malacky pokutovali v pondelok (2.1.) 25-ročného Francúza, ktorý po diaľnici D2, v smere do Českej republiky, išiel rýchlosťou 192 km/h. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Tatiana Kurucová.

“Včera krátko po 08.30 h na 25. kilometri diaľnice D2, v smere do Českej republiky, merací prístroj zaznamenal vozidlo značky Audi s českým evidenčným číslom, jazdiace rýchlosťou 192 km/h. Za život a zdravie ohrozujúcu jazdu policajti uložili 25-ročnému francúzskemu vodičovi, ktorý prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 62 km/h, blokovú pokutu vo výške 350 eur. Vodič ju zaplatil na mieste,” uviedla Kurucová.

Polícia aj na základe tohto prípadu opätovne žiada vodičov, aby dodržiavali predpísané dovolené rýchlosti, keďže rýchla jazda máva často tragické následky.

Bardejovčan vyrúbal bez povolenia dreviny, stíhajú ho na slobode

Bardejovskí policajti obvinili v uplynulých dňoch z prečinu porušovania ochrany stromov a krov 47-ročného muža Bardejovčana. TASR o tom dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Podľa jeho slov mal obvinený muž ešte v novembri minulého roka bez súhlasu na výrub drevín zrezať tri stromy z parcely evidovanej ako trvalo trávnatý porast v prvom stupni ochrany nachádzajúcej sa nad základnou školou na Ulici Poštárka. Išlo o dub v celkovom objeme 3,68 metra kubického. “Časť tejto drevnej hmoty mal následne aj odcudziť,” priblížil hovorca.

Majiteľovi parcely mal týmto konaním spôsobiť škodu necelých osem eur, Slovenskej republike spoločenskú škodu viac ako 5000 eur. Obvineného Bardejovčana stíhajú na slobode.

Neznámy páchateľ poškodil optický kábel pri obci Hlinné

Vranovská polícia rieši prípad poškodenia optického kábla za obcou Hlinné v okrese Vranov nad Topľou. TASR o tom dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

V pondelok (2.1.) neznámy páchateľ poškodil kábel, ktorý sa nachádzal v poli, v hustom poraste v kríkoch pri potoku. Došlo tak k prerušeniu telekomunikačnej prevádzky, teda k odpojeniu telefónov, internetu a televízie v piatich obciach Vranovského okresu. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená na 3000 eur.

Vranovský vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý krádežou spôsobil škodu 1400 eur

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) Bratislava V vyšetrujú lúpežné prepadnutie, ku ktorému došlo v pondelok 2. januára. V tejto súvislosti pátrajú po totožnosti neznámeho páchateľa, ktorý krádežou osobných vecí, dokladov a finančnej hotovosti spôsobil škodu približne 1400 eur. TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

“Okolo 17.45 h doposiaľ neznámy páchateľ sa za použitia násilia zmocnil kabelky poškodenej ženy, ktorú v blízkosti nadchodu ponad Einsteinovu ulicu sotil na zem a následne s odcudzenou kabelkou utiekol. Poškodená žena pádom neutrpela zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie,” uviedol hovorca.

Polícia preto pátra po 25- až 30-ročnom mužovi štíhlej postavy, vysokom približne 170-180 centimetrov. Oblečenú mal čiernu bundu, bledé nohavice, hlavu si maskoval kapucňou a obuté mal biele tenisky.

Polícia žiada verejnosť, aby akékoľvek informácie vedúce k stotožneniu osoby na fotografiách oznámila na bezplatnom čísle polície 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.