Košice 27. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-NYPD)
 
Polícia obvinila 21-ročného Ondreja z Košíc zo zločinu ublíženia na zdraví a výtržníctva, stíhaný je väzobne. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Jana Mésarová, podľa doterajšieho vyšetrovania po predchádzajúcej hádke v stredu (22.8.) na ulici v blízkosti centra Košíc s nožom v ruke fyzicky napadol o desať rokov staršieho muža.

Ilustračné foto

„Poškodeného muža bodol do oblasti krku a taktiež mu spôsobil reznú ranu na ušnici. Utrpel aj rezné rany na rukách, keď sa bránil a odrážal rukami útok nožom. Spôsobené zranenia si vyžiadali lekárske ošetrenie s predbežným časom liečenia do 14 dní,“ uviedla Mésarová.
Podľa jej slov polícia zadržala jednu z podozrivých osôb krátko po čine. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž zo zadržania prepustený. „Druhého podozrivého muža, hlavného aktéra, obvineného Ondreja, polícia vypátrala a zadržala v piatok (24.8.) na jednom z košických sídlisk za dramatických okolností, keď chcel skočiť zo strechy a na miesto bol privolaný policajný vyjednávač,“ vysvetlila Mésarová.
Ako pripomenula, obvinený 21-ročný Košičan je stíhaný väzobne a hrozí mu trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov.
 
Príspevok Polícia obvinila muža z útoku nožom blízko centra Košíc, stíhaný je vo väzbe zobrazený najskôr Hlavné správy.