Bratislava 16. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Prezídium PZ)

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil občana Bulharska z trestného činu prevádzačstva. Podľa polície mal na územie Slovenskej republiky nelegálne previezť päť cudzincov. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.
Ilustračné foto

“Polícia zadržala v sobotu 14. októbra za hraničným prechodom Čunovo – Rajka 36–ročného občana Bulharska Kostadina S. V osobnom motorovom vozidle sa snažil previezť päť nelegálnych migrantov, za čo mal mať sľúbenú odmenu vo výške 1500 eur. Cudzinci boli vo veku od 16 do 26 rokov, pochádzajú z Afganistanu,” uviedla Baloghová.
Podľa strážcov zákona Bulhar sa nelegálnych migrantov pokúsil previezť z Maďarska, kam sa mali dostať cez Srbsko, a ich cesta mala smerovať do Rakúska, kde mali byť po úspešnom prekročení hranice vysadení z vozidla.
“Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vzniesol Bulharovi obvinenie z trestného činu prevádzačstva. Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby. Za uvedený zločin mu po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške sedem až desať rokov,” doplnila hovorkyňa.
Polícia odovzdala maloletého cudzinca pracovníčke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave, ďalšieho administratívne vyhostila so zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov Európskej únie na dobu troch rokov. “Nakoľko ostatní cudzinci sú žiadateľmi o azyl, budú v zmysle Dublinského dohovoru vrátení do Maďarska,” dodala Baloghová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.