Nové Mesto nad Váhom 28. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy

Novomestský vyšetrovateľ obvinil 18-ročného mladíka z Nového Mesta nad Váhom zo zločinu zabitia. Obvinený v presne nezistenom čase do od 23. novembra do 24. novembra napadol 49-ročného muža, ktorý na následky útoku zomrel.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Ako dnes TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvinený mladík popíjal spolu so 49-ročným mužom, boli kamaráti. „V dome na Trenčianskej ulici v Novom Meste nad Váhom, kde sa zdržiavali bezdomovci, malo dôjsť k potýčke. Mali sa začať sa hádať a následne malo dôjsť k vzájomnému fyzickému napádaniu. Konflikt mal vzniknúť kvôli sexuálnemu motívu. Starší z dvojice na následky zranení z bitky zomrel,“ doplnila Antalová s tým, že príčinou smrti bolo masívne vnútrolebečné krvácanie.

Po ohlásení nálezu mŕtvoly začali novomestskí policajti po páchateľovi pátrať. V krátkom čase sa im podarilo zadržať mladíka, ktorý bol zo skutku podozrivý, obvinili ho zo zločinu zabitia. „Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného. V nedeľu (27. 11.) večer Okresný súd v Novom Meste nad Váhom rozhodol o tom, že mladík bude stíhaný väzobne. Za uvedený skutok mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ doplnila hovorkyňa.

Mužom, ktorí v ubytovni napadli spiacu dvojicu, hrozí desaťročné väzenie

Vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 25-ročného Srba a 33-ročného Dubničana zo zločinu ublíženia na zdraví a z prečinu obmedzovania osobnej slobody. V ubytovni mali počas spánku napadnúť 27-ročného muža a 29-ročnú ženu.

Ako dnes TASR informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, obvinení mali po predchádzajúcej vzájomnej dohode v skorých ranných hodinách neoprávnene vniknúť do izby ubytovne v areáli Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom, kde v tom čase spali 27-ročný muž a 29-ročná žena. Po vniknutí do izby mali z postele stiahnuť poškodeného muža, ktorého následne fyzicky napadli.

„Poškodená žena chcela priateľovi pomôcť, jeden z obvinených jej mal dať facku. Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu v nemocnici s predpokladanou dobou liečenia až päť týždňov,“ doplnil Kudlička s tým, že obvineným hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Polícia zadržala pri Porúbke Turka bez cestovného dokladu, bol vyhostený

Polícia zadržala v piatok (25. 11.) vo večerných hodinách pri obci Porúbka v Sobraneckom okrese Turka bez cestovného dokladu. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Podľa jej slov cudzinca predviedli na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Keďže prekročil vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na našom území sa zdržiaval neoprávnene, bol administratívne vyhostený.