Košice 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Heribert Proepper)

Podozrivá 500-eurová bankovka
Polícia v dvoch prípadoch obvinila zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov 25-ročného muža z Litvy. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.
Ilustračné foto

Podľa doterajšieho vyšetrovania si muž v pondelok (31.7.) popoludní v jednej z michalovských predajní chcel zakúpiť tovar v hodnote cca 80 eur, pričom zamestnankyni pri pokladni predložil podozrivú 500-eurovú bankovku.
“Keď pracovníčka zistila, že ide pravdepodobne o falzifikát, čo predbežný posudok NBS potvrdil, muž z predajne ušiel. Obvinený týmto spôsobom chcel dať bankovku do obehu aj napriek tomu, že mal vedomosť o tom, že je falošná. Asi o tri hodiny neskôr, obvinený muž v jednom zo supermarketov v okrese Košice – okolie pri platbe za nakúpený tovar použil bankovku nominálnej hodnoty 500 eur, ktorá vykazovala znaky nepravosti,” vysvetlila Mésarová.
Policajti z Moldavy nad Bodvou muža zadržali a momentálne sa nachádza v cele policajného zaistenia.
“Vyšetrovateľ súčasne spracoval podnet na väzobné stíhanie, ktorý predložil na okresnú prokuratúru. Jeho ďalší osud je tak v rukách prokurátora a ak sa tento s týmto podnetom stotožní, konečný verdikt o väzobnom stíhaní musí rozhodnúť súd,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.
Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Podľa Mésarovej nie je vylúčené, že obvinený sa pokúsil dať do obehu podozrivé bankovky aj na iných miestach. Polícia to v súčasnosti preveruje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.