Trenčín 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vzniesol obvinenie dvom lekárkam vo veku 48 a 31 rokov za prečin usmrtenia maloletej Niny v dôsledku jej hospitalizácie vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne

Ilustračné foto

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvinené mali ako ošetrujúce lekárky FN v Trenčíne porušením dôležitých povinností vyplývajúcich z ich zamestnania zanedbať zdravotnú starostlivosť pri ošetrovaní hospitalizovanej maloletej pacientky. „Vyšetrovanie tohto prípadu naďalej trvá. Viac informácií budeme môcť poskytnúť po ukončení vyšetrovania,“ doplnila Antalová.
Šesťročnú Ninu prijali do trenčianskej nemocnice v roku 2013 s podozrením na črevnú chrípku. Tam sa jej stav zhoršil, previezli ju do Bratislavy, kde zomrela. Rodičia podali trestné oznámenie.
Podľa Pavla Kováča z tlačového odboru Úradu komisára pre deti, úrad na základe podnetov rodičov od mája 2018 venuje maximálnu pozornosť úmrtiam maloletých v zdravotníckych zariadeniach. Pri objasňovaní týchto prípadov kontaktovala Viera Tomanová a jej pracovníci Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Ministerstvo zdravotníctva SR, Ministerstvo spravodlivosti SR a týmito prípadmi sa jej pričinením začala zaoberať aj Generálna prokuratúra SR.
 
Príspevok Polícia obvinila dve lekárky z prečinu usmrtenia šesťročného dievčatka zobrazený najskôr Hlavné správy.